Az Aquafilter AISTRO-L vízlágyító egység víztisztító rendszerhez csatlakoztatható patron (NEM újratölthető kaniszter), erősen savas kationcserélő műgyanta töltettel. A vízlágyító egység 1/4" csatlakozásai lehetővé teszik, hogy alkalmazzuk 1 vagy többlépcsős (általában pult alatti) vízszűrőkkel, utolsó lépcsőként.
Vízlágyítás ioncserélő gyantával: egyszerű kémiai folyamaton alapszik, ez az ioncsere. A kalcium (Ca) és Magnézium (Mg) ionok okozta kemény víz átáramlik az ioncserélő gyantán, ahol a vízben lévő Ca és Mg ionok a vízlágyító egységben lévő gyanta töltet felületére tapadt Nátrium (Na) ionokra cserélődnek le, vagyis a víz Ca és Mg ionok helyett a vízkeménység szempontjából közömbös Na ionokkal dúsítva távozik a készülékből. Az ioncserével megszűnik a víz keménysége, azaz 0°nk-ú lesz. A Nátrium ionok magasabb vízhőmérsékletnél sem válnak ki a vízből.
Az ioncsere folyamata addig áll fenn, míg a gyanta le nem merül. Ekkor az ioncserélő gyanta töltet elveszíti vízlágyító kapacitását és a gyanta felülete teljesen telített lesz Ca és Mg sókkal, ezért cserélni kell az egységet.
Megjegyzés: az 1-komponensű ioncserés vízlágyítással nem csökken a víz össz. oldottanyag (TDS) tartalma 0 ppm-re, vezetőképessége nem lesz 0 µS/cm, tehát nem teljes sótalanítás történik, hanem teljesen lágy lesz a víz (0°nk)!
Magyarországon a keménységet német keménységi fokban (°nk) mérik, ami a víz CaO tartalmának mérőszáma. Az alábbi teszter készlettel a keménységi fok egyszerűen megmérhető: OKT-1 vízkeménység teszter >>
A szűrőegység kompakt kivitelű, így külön szűrőház nélkül, közvetlenül (In-Line) és gyorsan csatlakoztatható a víztisztító rendszerekbe.
Felszerelése: szaktudást nem igényel. A szűrőegységet 1/4"-os, külsőmenetes csatlakozó idompárral iktathatjuk víztisztító rendszerekre, a víztisztító csővezetékének megvágásával. Műanyag 2,5"-os, 2-oldalas bilincsek segítségével pedig rögzíthetjük az egységet a víztisztító egy másik szűrőegységéhez.
A gyantás vízlágyító egység nem alkalmazható mikrobiológiailag szennyezett vízre vagy ismeretlen eredetű vizek tisztítására.
Töltet: 0,5 liter 1-komponensű erősen savas, kationcserélő műgyanta
Kapacitása: függ a lágyítandó víz minőségétől (összetételétől, vízkeménységétől). Minél lágyabb víz lágyítására alkalmazzuk, annál nagyobb a kapacitása. Fordított ozmózis (RO) víztisztító után alkalmazva az egység kb. 715 liter átfolyó víz lágyítására képes, mivel a RO víztisztító után csak a tiszta vízben maradó minimális oldottanyagokkal terheljük a töltetet. Jóval nagyobb oldottanyag tartalmú (keményebb) vizek (pl. csapvíz, vagy részlegesen (pl. mechanikai előszűréssel és/vagy aktívszenes szűréssel) tisztított víz) lágyítása esetén jóval kevesebb víz lágyítására képes az egység. Például egy nagyon kemény víz esetében: 25 °nK keménységű vízből kb. 80 liter 0 °nK lágy vizet készít, majd lemerül.
Javasolt csere: lemerülést követően, illetve RO víztisztító után bekötve 3-6 havonta (vízminőség/keménység és vízfelhasználás függvényében).
A szűrőegység cseréje egyszerű, szakértelmet nem igényel.
Méret: 288 x 66 mm (12" x 2,5")
Csatlakozási méretek: 1/4" - 1/4"
Csatlakozások típusa: belsőmenet/NPT
A szűrőegység végei belsőmenetes kialakításúak, csatlakoztatásukhoz külsőmenetes, 1/4"-os hollanderes Jaco csatlakozó idomok >> vagy Quick gyorscsatlakozó idomok >> szükségesek.
Max. nyomás: 6 bar (90 psi)
Max. hőmérséklet: 45°C
Névleges átfolyás: 2,9 liter/perc (0,75 gallon/perc)
Gyártó: Aquafilter Inc, USA.
Hasznos információ pálinkafőzéshez: a pálinkában észlelhető rezes, fémes törés (kationok jelenléte) a kationcserélő műgyantával történő kezelés eredményeként megszűnik. Tapasztalatok szerint a főzet íze "selymesebb", érettebb lesz.
A főzet opálosságát okozó kozmaolajat pedig 5 mikronos, mechanikai szűrővel lehet eltávolítani.
A 5/2023. (I/12.) Korm. rendelet szerint ez a termék csak ipari felhasználásra, technikai víz előállításához alkalmazható!
CleanLife - www.cleanlife.hu



